kazetová markýza
kazetová markýza
kazetová markýza
kazetová markýza

Kazetová markýza

Charakteristika:

Výsuvné markýzy s kloubovými, resp. teleskopickými rameny jsou hojně využívány k zastínění venkovních teras u rodinných domů a předzahrádek restaurací. Velký výběr látek umožňuje sladit výsuvné markýzy s okolím, ale i s prostředím.

Technický popis:

Konstrukce výsuvné markýzy umožňuje zastínit konstrukční šířku až 18 m s výsuvem až 5 m jedinou markýzou. Standardně je na markýzách používán potah ze 100% akrylu, který částečně chrání i proti dešti. Ovládání výsuvné markýzy je zajištěno klikou. Komfortnější způsob ovládání je elektromotorem, který vždy doporučujeme doplnit bezpečnostním větrným čidlem.

Možnosti použití:

Použití výsuvné markýzy například pro jižně orientovaná odpočinková prostranství u rodinných domů si přímo říkají o markýzy. Ty umožňují využívat tato místa i v nejparnějším létě.

Údržba:

Textilii výsuvné markýzy je třeba chránit před napadaným sněhem nebo námrazou. Výsuvnou markýzu svinujte vždy suchou a zbavenou hrubých nečistot, jako jsou například úlomky větví či ptačí trus. Tkaninu výsuvné markýzy nikdy nečistěte tlakovou vodou ani žádným agresivním saponátem. Čištění v případě potřeby provádějte vždy jen slabým roztokem mýdlové vody a jemným působením houbičky nebo hadříku. Při neodborném čištění tkaniny výsuvné markýzy může dojít k porušení povrchové vrstvy a odmytí ochranné impregnace.

Velmi zajímavou alternativou venkovního stínění je i Sun Square System.

Výsuvné markýzy

Výsuvné markýzy skvěle doplňují exteriéry zahrad, zahradních doplňků, chat, chaloupek. Výsuvné markýzy poslouží jako dokonalé zastínění v teplých letních dnech, například plánujete-li v létě nějakou gril party, pak rozhodně výsuvné markýzy by jste na takovéto události neměli podcenit. Výsuvné markýzy výborně poslouží jako zastínění nad teráskou, nad vchodem nebo podobně. Chrání před slunečním světlem, ale i před deštěm či kroupy. Výrazně jednoduchá manipulace a skladnost činné výsuvné markýzy nepostradatelným doplňkem.