Žaluzie horizontální dřevěné
Žaluzie horizontální dřevěné
Žaluzie horizontální
Žaluzie horizontální dřevěné

Horizontální žaluzie

Charakteristika:

Horizontální žaluzie jsou nejpoužívanějším stínícím prvkem, pro svou jednoduchou obsluhu, možnost plynule regulovat úroveň zastínění v místnosti (vytahováním a naklápěním lamel) a dnes již v nepřeberné barevné škále lamel i příslušenství svou dekorativností.

Technický popis:

Hliníkové lamely jsou v šířkách 16, 25, 35 a 50 mm. Užší lamely 16mm doporučujeme pro menší rozměry cca do 1 m2, obvyklou šíři 25 mm pro okna cca 1 – 2 m2 a šíři 35 a 50 mm nejlépe vyniknou ve velkých plochách nad 2 m2. Horizontální žaluzie se ovládají zpravidla vytahovací šňůrkou s natáčecí tyčkou, nekonečnou šňůrou (kuličkovou, či pletenou) nebo elektricky.

Možnosti použití:

Pro snadnější orientaci v mnoha možnostech provedení horizontálních žaluzií je rozdělíme na tři hlavní skupiny podle způsobu umístění na:

Horizontální žaluzie volně visící osazujeme přes celý okenní otvor, či výklenek, zakrývající celá okna a stávají se významným doplňkem interiéru.

Horizontální žaluzie s bočním vedením umístěné na křídlech oken jsou provedením různá pro jednotlivé typy oken. Pro plastová okna byl vyvinut typ IsoDesignâ, pro dřevěná euro okna velmi zdařilá imitace dřeva ( popř. jinde uvedené dřevěné žaluzie) a pro šroubovaná “paneláková” či špaletová okna činžovních domů provedení meziskelní.

Horizontální žaluzie do střešních oken, kde je speciálními konstrukčními prvky zajištěno ovládání lamel i ve větších úhlech sklonu. Vrcholem preciznosti provedení a technické propracovanosti žaluzií pro střešní okna jsou výrobky firmy Velux (pouze pro okna Velux).

Údržba:

Horizontální žaluzie je možné čistit pomocí speciálního nástavce na hubici vysavače, který od nás můžete získat zdarma. I mokré čištění u horizontálních žaluzií je možné, nejlépe vlhkým hadříkem nebo houbičkou. Je třeba jen dbát na to, aby při čištění nedocházelo k přílišnému prolamování jednotlivých hliníkových lamel horizontální žaluzie.

Zcela jiným druhem stínění, přesto ale velice atraktivním jsou například římské rolety.

Horizontální žaluzie

Atraktivní designové řešení pro Váš interiér. Jednoduché ovládání a skvělé provedení umocní efekt Vašeho domova, který dokonale prohloubí pocit pohodlí, klidu a uvolnění. Pokud hledáte kvalitní a zároveň funkční řešení, pak si vyberte právě horizontální žaluzie. Nebo si v naší nabídce všech stínících prvků prohlédněte jiné typy než žaluzie.