slunolamy

Slunolamy

Co je to slunolam? Slunolam je stínící konstrukce složená z hliníkových lamel futuristického vzhledu, která ozvláštní moderní budovy a dodá jim tak další prvek zajímavosti za současné ochrany interiéru před přímým slunečním zářením. Dříve byly slunolamy součástí pouze moderních administrativních budov. To se ale změnilo a dnes jsou slunolamy stále oblíbenějším moderním stínícím prvkem v různých tvarů a velikostí, který zamezuje příjemný výhled z okna. Slunolamy mohou být užity jak v klasickém vertikálním provedení tak i netradičním inovativním horizontálním provedení.

  Parametr  Popis
 Definice Stínící konstrukce z hliníkových lamel; ochrana interiéru před přímým slunečním zářením
Popularita Moderní stínící prvek; neomezuje výhled z okna; udržuje stálou teplotu
Použití

 

Dříve v moderních administrativních budovách, nyní široké spektrum
Výhody Regulace světelného toku; udržení stálé teploty; snížení skleníkového efektu

Proč slunolamy v dnešní době nabraly takové popularity mezi uživateli stínících systémů? Slunolamy příznivě ovlivňují světelný tok do interiéru, tak, aby uvnitř místnosti nedošlo k oslnění slunečním zářením, ale zároveň docházelo k průniku světla dovnitř. Slunolamy pomáhají k udržování stálé teploty interiéru a snižování skleníkového efektu, protože zastavují sluneční paprsky dříve, než dopadnou na skleněný povrch. Díky možnosti nastavit sklon lamel, mohou uživatelé snadno ovládat množství světla.

Jak slunolamy fungují? Slunolamy se instalují na fasádu budovy a vytváří stín. Navíc lamely slunolamů způsobují rozptyl slunečních paprsků Slunolamy jsou i velmi efektním a výrazným designovým prvkem na každé stavbě.

Kde je vhodné slunolamy instalovat? Odpověď je jasná. Naprosto všude, protože slunolamy jsou oproti mnoha stínícím instalacím vysoce odolné a mají dlouhou životnost. Odolají nejen slunečním paprskům, ale i silnému větru, dešti a krupobití. Díky svému zajímavému vzhledu mohou být slunolamy využity nejen jako stínící prvek, ale i jako estetický. Například jako zakrytí vzduchotechniky, která nechtěně narušuje celkový design budovy.

Materiál: hliník
Možnost ovládání: pevné, motorové
Možnosti instalace: dodatečná montáž, kotevní prvky pod fasádu

Horizontální provedení
Vertikální provedení

Další produkty:

Co jsou slunolamy?

Slunolamy jsou stínící konstrukce z hliníkových profilů, která chrání interiér před přímým slunečním zářením a dodává moderním budovám futuristický vzhled.

Jaké jsou hlavní výhody slunolamů?

Slunolamy ovlivňují světelný tok do interiéru tak, aby nedošlo k oslnění slunečním zářením, umožňují průnik světla dovnitř a napomáhají udržovat stálou teplotu interiéru. Rovněž přispívají ke snižování skleníkového efektu.

Jak se liší vertikální a horizontální provedení slunolamů?

Zatímco vertikální provedení je klasické umístění slunolamů, horizontální provedení představuje netradiční inovativní způsob montáže.

Jaký materiál se používá pro výrobu slunolamů?

Slunolamy jsou vyrobeny z hliníkových profilů.

Jsou slunolamy odolné proti nepříznivým povětrnostním podmínkám?

Ano, slunolamy jsou vysoce odolné nejen proti slunečním paprskům, ale i proti silnému větru, dešti a krupobití.

Kde lze slunolamy instalovat?

Slunolamy je možné instalovat téměř všude díky jejich vysoké odolnosti a estetickému vzhledu. Mohou být použity jak pro stínění, tak pro estetické zakrytí různých prvků, jako je např. vzduchotechnika.

Jak probíhá instalace slunolamů?

Slunolamy lze instalovat dodatečně pomocí kotevních prvků pod fasádu.

Jaký je hlavní rozdíl mezi slunolamy a tradičními stínícími systémy?

Kromě estetických a funkčních výhod, hliníková konstrukce slunolamu umožňuje rozptyl slunečních paprsků, což je unikátní prvek mezi stínícími systémy.

Pro jaký typ budovy jsou slunolamy ideální?

Původně byly slunolamy součástí moderních administrativních budov, ale dnes jsou vhodné pro různé typy budov díky svému modernímu designu a stínícím vlastnostem, které nezamezují výhledu z okna.

Jak mohu objednat slunolamy?

Slunolamy můžete objednat prostřednictvím našeho online formuláře na našich webových stránkách. Pokud dáváte přednost osobnímu kontaktu, můžete nás kontaktovat telefonicky nebo e-mailem. Naši specialisté Vám rádi poradí s výběrem a odpoví na všechny Vaše dotazy.

Referenční fotografie

Související produkty

Zákazníci o nás říkají