slunolamy

Slunolamy

Co jsou to slunolamy? Slunolamy je stínící konstrukce složená z hliníkových profilů futuristického vzhledu, který ozvlášní moderní budovy a dodá jim tak další prvek zajímavosti za současné ochrany interieru před přímým slunečním zářením. Dříve byly slunolamy součástí pouze moderních administrativních budov. To se ale změnilo a dnes jsou slunolamy stále oblíbenějším moderním stínícím prvkem, který nezamezuje příjemný výhled z okna. Slunolamy mohou být užity jak v klasickém vertikálním provedení tak i netradičním inovativním horizontálním provedení.

Proč slunolamy v dnešní době nabraly takové popularity mezi uživateli stínících systémů? Slunolamy příznivě ovlivňují světelný tok do interiéru, tak aby uvnitř místnosti nedošlo k oslnění slunečním zářením a zároveň, aby docházelo k průniku světla dovniř. Slunolamy napomahájí k udržování stálé teploty interiéru a pomáhají ke snižování skleníkového efektu, protože zastavují sluneční paprsky dřív než dopadnou na skleněný povrch.

Jak slunolamy fungují? Sunolamy se instalují na fasádu budovy a vytváří stín. Navíc hliníková konstrukce slunolamu způsobuje rozptyl slunečních paprsků, což je zcela unikální prvek mezi stínícími systémy. Navíc jsou slunolamy i velmi efektním a výrazným designovým prvkem na každé stavbě.

Kde je vhodné slunolamy instalovat? Odpověď je zjevná. Naprosto všude, protože slunolamy jsou oproti mnoha stínícím instalacím vysoce odolné. Odolají nejen slunečním paprskům, ale i silnému větru, dešti a krupobití. Díky svému zajímavému vzhledu mohou být slunolamy využity nejen jako stínící prvek, ale i jako estetický. Například jako zakrytí vzduchotechniky, která nechtěně narušuje celkový design budovy.

Materiál: hliník
Možnost ovládání: pevné, motorové
Možnosti instalace: dodatečná montáž, kotevní prvky pod fasádu

Horizontální provedení
Vertikální provedení

Další produkty:

Referenční fotografie

Související produkty

Zákazníci o nás říkají